kw. 10 2023

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy

1. Bardzo serdecznie dziękujemy za liczny udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego. Szczególne podziękowania należą się tym, którzy przyczynili się do uświetnienia tych uroczystości, a więc osobom, które przygotowały i posprzątały kościół, zatroszczyły się o dekorację, dziękuję ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękuję Służbie Liturgicznej, scholii, strażakom z OSP za wartę przy Grobie Bożym i udział w procesji, także tym, którzy nieśli baldachim i feretrony i włączyli się w liturgię czytając teksty Ewangelii. Bóg zapłać.
  2. W naszym kościele pojawiły się nowe wieczne lampy, które zostały w dużej części ufundowane przez dwie osoby pragnące zachować anonimowość, a po części z pieniędzy, którymi dysponuje Rada Duszpasterska. Pojawiła się też nowa podstawa pod chrzcielnicę. Dziękuję osobom, które wykonały prace kowalskie w darze dla parafii. Pozostałe prace zostały sfinansowane z ofiar złożonych na kolędę w czasie epidemii. A wtedy jak pamiętamy kolędy nie było. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  3. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  4. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca. O godz. 17.20 będą wypominki roczne, a po nich Msza św. w intencji wypominanych.
  5. W piątek z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę w Wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego o godz. 20.00 zapraszamy na wieczór uwielbienia z zespołem muzycznym Misericorida, który powstał w naszej parafii. Zapraszamy młodzież i starszych do wspólnej modlitwy, pogłębiania swojej wiary i odkrywania nowych form modlitwy.
  7. Z tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości odbywają się w Krakowie Łagiewnikach. O godz. 10.00 Mszę św. odprawi nasz arcybiskup Marek Jędraszewski. Plan uroczystości jest na stronie internetowej Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.
  8. Przypominamy, że od tego tygodnia Msze św. popołudniowe w niedziele i święta są odprawiane o godz. 17.00, a w tygodniu o godz. 18.00. Zmieni się też popołudniowe godziny urzędowania kancelarii parafialnej w środę. Kancelaria w ten dzień będzie czynna od 16.00 do 17.00. W pozostałe dni bez zmian.