kw. 30 2023

4 Niedziela Wielkanocna

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza czyli dzień modlitw w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Niech ta intencja towarzyszy nam dziś i w całym rozpoczętym tygodniu.
  2. Jutro rozpoczyna się maj, a więc i Nabożeństwa Majowe. Pierwsze nabożeństwo majowe z procesją będzie dzisiaj o godz. 16.30. W niedziele majówki będą o godz. 16.30, a w tygodniu po Mszy św. która jest odprawiana o godz. 18.00. Zapraszamy na to nabożeństwo do kościoła i zachęcamy do modlitwy przy kapliczkach naszej parafii.
  3. 2 maja o godz. 20.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed uroczystością odpustową w naszej parafii, którą poprowadzi niedawno powstały Zespół Misericordia. Niech piękna muzyka, słowo Boże, cisza i piękno naszej świątyni pomogą nam poznać naszą Patronkę Maryję.
  4. 3 maja nasza parafia przeżywać  będzie odpust ku czci NMP Królowej Polski. Msze św. będą jak w niedzielę. Sumę odprawi i kazanie wygłosi ks. Franciszek Bobeł emerytowany proboszcz z Lubnia. Po sumie będzie procesja wokół kościoła. Bardzo proszę o zabranie na procesję ferentonów, sztandarów i baldachimu. Proszę o przybycie na procesję dzieci, które sypią kwiaty, dzwonią dzwoneczkami i dzieci, które wkrótce będą przeżywać rocznicę komunii św. w strojach komunijnych. Spowiedź przed odpustem i jednocześnie przed I piątkiem będzie we wtorek od godz. 16.00 do 18.00. Poza tym spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą św. Odpustu parafialny będzie okazją do odsłonięcia nowego ołtarza, który będzie miejscem składania Eucharystycznej ofiary.
  5. W czwartek 4 maja o godz. 18.00 Msza św. w intencji strażaków z OSP Stróża i ich rodzi.
  6. Odwiedziny chorych w czwartek od strony Małej Gromady i w piątek od strony Trzebuni. Początek od godz. 9.00.
  7. W I sobotę miesiąca spotkanie Róż Różańcowych. Początek o godz. 17.00.
  8. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i tych, które przeżywają w tym roku rocznicę komunii św. za posprzątanie kościoła i wokół kościoła, a także strażakom z OSP za oczyszczenie ścian świątyni. Bóg zapłać.
  9. 13 maja w Krzeczowie pod Krzyżem będzie majówka dzieci organizowana przez Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży naszej Kurii. W programie są: gra terenowa, Msza św., poczęstunek i występ zespoły MAŁE TGD. Szczegóły są na plakacie przed kościołem. To wydarzenie jest adresowane do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Jeśli są chętni na taki wyjazd to proszę się zapisać w zakrystii lub kancelarii parafialnej do 5 maja, bo 6 maja trzeba zgłosić grupy i tylko zgłoszone grupy mogą brać udział w tym wydarzeniu. Udział dla dzieci jest bezpłatny, ale organizatorzy prosili o przeprowadzenie składki do puszek przed kościołem w przyszłą niedzielę.
  10. Msza św. dla maturzystów z naszych okolic będzie 3 maja w Sanktuarium MB Myślenickiej o godz. 19.00.
  11. Upominki dla dzieci, które brały udział w Drogach Krzyżowych będą w przyszłą niedzielę.