maj 07 2023

5 Niedziela Wielkanocna

1. Dziś I niedziela miesiąca dlatego po każdej Mszy św. będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika głównego patrona Polski i naszej archidiecezji.
  3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do bierzmowania z grupy siostry Reginy.
  4. W tym tygodniu rozpoczynamy próby dla dzieci przed I komunią św. Próby będą w poniedziałki i w środy o godz. 16.30.
  5. W czwartek 11 maja przypada 4 rocznica śmierci ks. Wiesława Hajto. Po Mszy św. wieczornej złożymy kwiaty na grobie ks. proboszcza.
  6. W piątek o godz. 17.20 będą roczne wypominki, a po nich Msza św. w intencji wypominanych.
  7. Troje dzieci złożyło jałmużny, które zbierały do skarbonek wielkopostnych. To coroczna akcja Caritasu. Kwota wyniosła 148 zł 41 gr, 1 eurocent i 1 korona czeska. Pieniądze zostały przekazane na konto Caritasu na pomoc dla seniorów. Bóg zapłać tym dzieciom za piękną postawę.
  8. Przez Wielki Post składano też ofiary przed ołtarzem do koszyczka, który był częścią dekoracji wielkopostnej. Zebrało się 1776 zł. Te pieniądze także zostały przekazane na konto Caritasu Archidiecezji Krakowskiej, który prowadzi różnoraką pomoc potrzebującym. Bóg zapłać.
  9. Dziś po każdej Mszy św. będzie składka do puszek przeznaczona na organizację majówki dla dzieci w Krzeczowie, która będzie w najbliższą sobotę. Wyjazd spod kościoła dzieci, które zapisały się na to wydarzenie będzie o godz. 8.30. Autobus zatrzyma się też przy szkole  w górnej Stróży.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE:

W budynku OSP w Pcimiu w czwartek (11.05) o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców naszej gminy w sprawie nowej odsłony programu czyste powietrze. Można skorzystać z bezpłatnego audytu energetycznego i z dotacji na montaż pompy ciepła czy ocieplenia budynku, która może wynieść nawet 100%.