maj 21 2023

Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas IV będą przeżywały rocznicę swojej pierwszej komunii św. Módlmy się za te dzieci, ale też za wszystkie inne dzieci, a może już nie dzieci, które też mają którąś już z kolei rocznicę komunii św., aby były wierne Bogu, przyjmowały Ciało Chrystusa i uświęcały swoje życie i swoich bliskich.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w kościele są odprawiane po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 16.30. Módlmy się też przy kapliczkach powierzając Bogu za wstawiennictwem Matki Bożej sprawy Kościoła, świata i nasze osobiste.

– w środę – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych,

– w piątek – św. Filipa Neri, kapłana.

5. Próba dla dzieci przed I komunią św. będzie w poniedziałek o godz. 16.30.

6. Spowiedź przed I komunią św. dla dzieci, rodziców i ich bliskich będzie w sobotę o godz. 9.00. Bardzo proszę, aby na tę spowiedź dzieci przyniosły świece z chrztu, gdyż spowiedź będzie poprzedzona odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych.

4. W przyszłą niedzielę Zesłania Ducha Świętego w naszej parafii na Mszy św. o godz. 11.00 będzie I Komunia św. O ile to możliwe to zachęcam, aby ci co zwykle przychodzą na Mszę św. o 11.00 jeśli nie są z rodziny dzieci pierwszokomunijnych przyszli na inną Mszę św., aby nie było wielkiego tłoku. Ławki z przodu będą zarezerwowane dla dzieci i rodziców.