cze 28 2020

1. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 kolejna grupa dzieci z naszej parafii przyjmie pierwszą komunię św. Życzymy im, aby Pan Jezus napełniał ich serca swoją mocą i radością.
  2. Zapraszamy dzieci na biały tydzień na Msze św. wieczorne od poniedziałku do soboty z wyjątkiem czwartku.
  3. Od 1 lipca powracamy do zwykłego porządku odprawiania Mszy św. czyli do jednej Mszy św. dziennie w tygodniu. W poniedziałek, wtorek i w czwartek rano, a w środę, w piątek i w sobotę po południu.
  4. Próby dla dzieci, które 5 lipca przyjmą I komunię świętą będą we wtorek i w czwartek o godz. 15.30. Spowiedź dla dzieci, rodziców i krewnych będzie w sobotę o godz. 9.00.
  5. W tym tygodniu
  • W poniedziałek – Uroczystość Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00,
  • W piątek – święto św. Tomasza apostoła,
  • W sobotę – rocznica poświęcenia Bazyliki metropolitalnej w Krakowie.
  1. We wtorek zakończenie Nabożeństw czerwcowych z procesją. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych, dzieci sypiące kwiatki, młodzież i dorosłych.
  2. Wizyty u chorych w środę i w czwartek od godz. 9.00. Proszę telefonicznie zgłaszać osoby, które chcą, aby odwiedził ich ksiądz. Ci którzy w czasie ostatniej wizyty wyrazili chęć przyjęcia księdza nie muszą już dzwonić.
  3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i w piątek od godz. 17.00.
  4. W sobotę o godz. 17.00 spotkanie dla członków Róż Różańcowych; konferencja i wspólna modlitwa.
  5. Kontynuujemy pół godzinną adorację Najświętszego Sakramentu przed wieczornymi Mszami św. jako dziękczynienie za Jana Pawła II w roku setnej rocznicy jego urodzin.
  6. Jak co roku organizowana jest Piesza Pielgrzymka z Trzemeśni na Jasną Górę. Szczegóły podane są na plakacie przed kościołem.W związku z ostatnimi ulewami jakie przeszły nad wieloma obszarami Polski i zniszczeniami z tym związanymi w przyszłą niedzielę 5 lipca zostanie przeprowadzona w kościołach naszej diecezji zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych z naszej archidiecezji. Zebrane ofiary zostaną przekazane do Caritasu i ta organizacja zajmie się udzielaniem konkretnej pomocy.
  7. W związku z ostatnimi ulewami jakie przeszły nad wieloma obszarami Polski i zniszczeniami z tym związanymi w przyszłą niedzielę 5 lipca zostanie przeprowadzona w kościołach naszej diecezji zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych z naszej archidiecezji. Zebrane ofiary zostaną przekazane do Caritasu i ta organizacja zajmie się udzielaniem konkretnej pomocy.