maj 28 2023

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1 Dziś w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie lub wyrecytowanie hymnu: O stworzycielu Duchu przyjdź. Trzeba oczywiście spełnić pozostałe warunki: być w łasce uświęcającej, przyjąć komunię św. i odmówić modlitwy: Ojcze nasz, Zdrowaś Mario, Wierzę w Boga i w intencjach Ojca świętego.

2 W naszej parafii 28 dzieci z klas III przeżywa swoją pierwszą Komunię świętą. Módlmy się za te dzieci, aby Chrystus którego przyjmują prowadził ich przez życie drogami wiary.

3 Najbliższy tydzień to tzw. Biały Tydzień. Zapraszam dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzinami na nabożeństwa majowe, a wkrótce czerwcowe.

4 W tym tygodniu:

– w poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W poniedziałek kancelaria parafialne będzie nieczynna.

– w środę – święto Nawiedzenia NMP. Jest to też ostatni dzień nabożeństw majowych, które zakończymy procesją wokół kościoła. Na procesję zapraszam dzieci komunijne, dzieci sypiące kwiaty, weźmy feretrony i sztandary.

– w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

– w sobotę – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy.

5 Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które będą odprawiane po Mszy św. wieczornej.

6 W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00, ponadto spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą św.

7 Wizyty u chorych w tym tygodniu będą w trochę innym porządku: w piątek jak zwykle od godz. 9.00 od strony Trzebuni i wyjątkowo w sobotę od godz. 10.00 od strony Małej Gromady.

8 W I sobotę miesiąca spotkanie Róż Różańcowych o godz. 17.00 w kościele dla tych, którzy nie jadą na pielgrzymkę.

9 XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę będzie 3 czerwca. Jest organizowany wyjazd z Trzebuni o godz. 5.30 i po drodze będą zabierani uczestnicy pielgrzymki. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy w zakrystii lub u p. Bieniek pod telefonem 507 112 665.

10 Bardzo dziękują rodzicom dzieci, które w zeszłą niedzielę przeżywały rocznicę I Komunii świętej za dar dla parafii w wysokości 400 zł. A rodzicom dzieci komunijnych za ufundowanie lichtarzy na ołtarz. Bóg zapłać.

11  Rodzicom dzieci komunijnych i rocznicowych serdecznie dziękuję również za posprzątanie kościoła i wokół kościoła i przygotowanie kościoła na uroczystości.

12 Pielgrzymka dzieci komunijnych będzie w czwartek 1 czerwca. Szczegóły zostaną podane w szkołach.

13 Grupa Teatralna „Misterium” z Myślenic pod patronatem Starosty Myślenickiego zaprasza na spektakl pt. „Lekarstwo dla ziemi”. Jest to spojrzenie na zmiany klimatu z punktu widzenia duchowości chrześcijańskiej. Spektakle będą w Domu Katolickim w Myślenicach 3, 4, 17 i 18 czerwca o godz. 15.00.