cze 04 2023

Uroczystość Trójcy Najświętszej

1 Dziś I niedziela miesiąca z tej racji wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

2 Nabożeństwa czerwcowe w niedziele i święta o godz. 16.30, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

3 W czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Procesja eucharystyczna będzie po Mszy św. o godz. 9.00. W tym roku pójdziemy na rolę Mała Gromada do kapliczki koło państwa Żabów. Proszę o przygotowanie ołtarzy tak jak 3 lata temu. Bardzo proszę strażaków z OSP o zadbanie o bezpieczeństwo w czasie procesji i kierowanie ruchem. Zapraszam na procesję wszystkich parafian, a szczególnie dzieci pierwszokomunijne w strojach, dzieci sypiące kwiatki, kandydatów do bierzmowania, asysty do feretronów i sztandarów, służbę liturgiczną. Za uczestnictwo w procesji można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

4 W oktawie Bożego Ciała czyli przez osiem dni po Uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej po Mszach św. wieczornych będą procesje eucharystyczne wokół kościoła. Zapraszam do udziału w tych procesjach i wyznawania wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii.

5 W piątek o godz. 17.20 roczne wypominki, a po nich Msza św. w intencji wypominanych.

6 W najbliższym czasie członkowie Rady Parafialnej tradycyjnie przejdą po swoich rejonach zbierając fundusze na sprzątanie kościoła. Wysokość tej opłaty Rada ustaliła na 40 zł. Tym, którzy zechcą wesprzeć parafię składam serdeczne Bóg zapłać.

7 Chłopcy z klas III i starsi, którzy chcieliby zostać ministrantami proszeni są, aby przyszli na zbiórkę dla kandydatów w najbliższą sobotę na godz. 10.00.

8 W naszej archidiecezji kończy się dziś okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

9 W dniach 24 i 25 czerwca br. jest organizowana pielgrzymka do Częstochowy, Kalisza i Lichenia. Więcej informacji jest na tablicy ogłoszeń przed bramą kościoła. Organizatorem pielgrzymki jest kierowca, który jeździ na pierwsze piątki.