cze 11 2023

1 Przez 8 dni po Uroczystości Bożego Ciała odprawiamy procesje Eucharystyczne czcząc tajemnicę Najświętszego Sakramentu. Dziś procesja będzie po sumie, a w pozostałe dni po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci pierwszokomunijne i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

2 Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy brali udział w procesji Bożego Ciała, a szczególnie tym, którzy byli zaangażowani w jej przygotowanie: strażakom za zabezpieczenie ruchu, tym którzy zbudowali ołtarze, asystom z feretronami i sztandarami, dzieciom pierwszokomunijnym, służbie liturgicznej. Bóg zapłać.

3 Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania będą w poniedziałek dla grupy, którą prowadzi siostra, a w środę dla grupy, którą prowadzi ks. Proboszcz.

4 W tym tygodniu:

– we wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła,

– w środę – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,

– w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ponieważ jest to III piątek miesiąca dlatego od godz. 15.00 będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do wieczornej Mszy św.

– w sobotę – Niepokalanego Serca NMP

5 W najbliższą niedzielę będzie przed kościołem po Mszach świętych zbiórka na leczenie i rehabilitację Mateusza Głowni z Raby Wyżnej. Dziecko jest chore na autyzm, upośledzone umysłowo i nie mówi. Konieczny jest przeszczep komórek macierzystych.

6 Również w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 będzie kolejna adoracja prowadzona przez młodzież z parafialnej grupy Misericordia. Zapraszamy do wspólnej medytacji i refleksji nad tajemnicą Serca Jezusowego.

7 Od dzisiaj można nabyć nowy kwartalnik wydawany przez wydawnictwo Niedziela pt. „Magazyn. Kościół. Dziedzictwo. Ojczyzna.” Tematy poruszane w tym czasopiśmie to historia ze szczególnym uwzględnieniem historii Kościoła. W czasach niewiedzy lub fałszowanej wiedzy nt. Kościoła warto sięgnąć po prasę, która pokazuje rzeczywisty obraz historii naszego kościoła, a nie lewicową wersję, w której chodzi o przedstawienie Kościoła w wierzących w jak najgorszym świetle. Zachęcam do czytania prasy katolickiej pogłębiania swojej wiedzy religijnej, umacniania wiary i w ten sposób przygotowywania się do rozmowy z tymi, którzy wiarę atakują lub ją podważają. Św. Piotr pisał: „Pana zaś Chrystusa uznajcie w sercach waszych za Świętego i bądźcie zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto domaga się od was uzasadnienia tej nadziei, która w was jest.” Żeby być gotowy trzeba wiedzieć. Czytanie mądrych książek czy gazet daje wiedzę.