cze 18 2023

1 Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe. W niedzielę o godz. 16.30 i w tygodniu po Mszy św. wieczornej. Na dzisiejszym Nabożeństwie Czerwcowym na prośbę Konferencji Episkopatu Polski będzie ponowiony Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu NMP, będzie to modlitwa o zakończenie wojny i pokój na Ukrainie.

2 Również dziś o godz. 19.00 będzie kolejny wieczór uwielbienia przygotowany przez Młodzieżowy Zespół Misericordia. Tym razem będziemy rozważać tajemnicę Serca Jezusowego. Serdecznie zapraszam parafian starszych i młodszych, a szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

3 Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania będą: we wtorek dla grupy prowadzonej przez siostrę i w środę dla grupy prowadzonej przez ks. Proboszcza. Młodzież zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo czerwcowe.

4 W tym tygodniu:

– w środę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,

– w sobotę – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

5 Msza św. na zakończenie roku szkolnego w intencji młodzieży i nauczycieli będzie w czwartego o godz. 18.00.

6 Od poniedziałku rozpoczną się prace wokół kościoła związane z zakładaniem ogrodu wokół kościoła. Będą to prace ziemne, więc należy się spodziewać bałaganu wokół kościoła, ale mam nadzieję, że nie potrwa to zbyt długo, dużo zależy od pogody.

7 Bardzo dziękuję firmie Bzomex za sponsorowanie słodyczy dla dzieci na zakończenie procesji eucharystycznych. Bóg zapłać.

8 Tydzień temu w czasie kazania była mowa o możliwości powstania grupy biblijnej, której cele byłoby lepsze poznanie Biblii i pogłębienie wiary. W czasach gdy wiara raczej staje się płytsza, a wielu ja porzuca może trzeba o skarb wiary bardziej się zatroszczyć i podjąć wysiłek jej zgłębiania. Chętnych zapraszam w piątek po Mszy św.

9 Dziś przed kościołem jest zbiórka na leczenie i rehabilitację Mateusza Głowni z Raby Wyżnej. Dziecko jest chore na autyzm, nie mówi i jest uposledzone umysłowo. Potrzebny jest przeszczep komórek macierzystych.