lip 02 2023

1 Dziś I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

2 W tym tygodniu:

– w poniedziałek – święto św. Tomasza apostoła,

– we wtorek – rocznica poświęcenia bazyliki metropolitalnej w Krakowie,

– w czwartek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,

– w sobotę – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

3 W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.

4 Wizyty u chorych w piątek od strony Trzebunki i w sobotę od strony Małej Gromady. Początek o godz. 9.00.

5 Kancelaria parafialna w wakacje będzie czynna w bezpośrednio po każdej Mszy św. oczywiście z wyjątkiem niedziel i świąt.

6 W zakrystii można nabyć książkę pt. „W co wierzą katolicy. 52 wyjaśnienia powszechnych nieporozumień na temat wiary katolickiej.” Autorem jest amerykański teolog Karl Keating. Ta książka to poradnik, który pomaga zrozumieć naszą wiarę oraz sensownie rozmawiać o wierze katolickiej. Czasami nie znamy, zasad naszej wiary, a media niestety często wykorzystują tę niewiedzę. Przykładowe nieporozumienia, które tłumaczy autor: Dogmat o nieomylności papieża oznacza, iż prawdą jest cokolwiek on powie albo Przez ekskomunikę Kościół wysyła ludzi do piekła albo Wszyscy sądzą, że unieważnienie małżeństwa jest katolickim ekwiwalentem cywilnego rozwodu. Różnica dotyczy jedynie nazwy lub Nie musimy chodzić do spowiedzi, bo grzechy zostają odpuszczone w momencie kiedy bezpośrednio zwracamy się do Boga. Książka w sprzedaży detalicznej kosztuje 59 zł, ale kupując na parafię w ilościach hurtowych można ją mieć za 30 zł. Zachęcam do lektury oraz poznawania i umacniania swojej wiary.