lip 23 2023

– w poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy

– we wtorek – święto świętego Jakuba apostoła

– w środę – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP

– w sobotę – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

2 We wtorek przypada również wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji będzie wieczorem o godz. 18.00 dodatkowa Msza św. w intencji tych, którym patronuje św. Krzysztof. Po Mszy św. będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Jak zwykle będzie można wjechać na teren wokół kościoła. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy, katechistów i na potrzeby placówek misyjnych. Za tę akcję odpowiada MIVA Polska. W latach 2000-2022 zakupiono między innymi: 771 samochodów terenowych, 339 motocykli, 3044 rowery, 11 traktorów, 37 silników do łodzi, 21 łodzi i barek, 30 busów, 22 ambulanse, 6 skuterów śnieżnych, a także quady, riksze, tuk-tuki i wózki inwalidzkie.

3 Można jeszcze nabyć książkę pt. „W co wierzą katolicy. 52 wyjaśnienia powszechnych nieporozumień na temat wiary katolickiej.” Książka dostarcza wiedzy dotyczącej zasad naszej wiary i pomaga w sensownej rozmowie z innymi na temat wiary katolickiej. Cena 30 zł.