sie 09 2020

1. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 podziękujemy Bogu za tegoroczne plony. Tegoroczne dożynki będą miały charakter parafialny z uwagi na epidemię koronawirusa.
  • W poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
  • We wtorek – wspomnienie św. Klary,
  • W czwartek – święto NMP Kalwaryjskiej,
  • W piątek – wspomnienie św. Marii Maksymiliana Kolbego, prezbitera i męczennika
  • W sobotę – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedziele. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Ten dzień to również setna rocznica Cudu nad Wisłą – zwycięstwa armii polskiej nad bolszewikami i powstrzymanie rewolucji, która miała wybuchnąć na zachodzie Europy dzięki zwycięstwom Armii czerwonej. W 1920 roku oprócz mobilizacji armii polskiej była też mobilizacja duchowa – wielka narodowa modlitwa o zwycięstwo. Biskupi wzywają i dziś do modlitwy w intencji narodu, niepodległości i wartości, które wydają się być zagrożone. W Warszawie będzie całonocna modlitwa adoracyjna. W naszej parafii również będzie dłuższa adoracja od 15.00 do wieczornej Mszy św. w intencji naszej ojczyzny. Serdecznie zapraszamy mając na uwadze ofensywę sił, które chcą zniszczyć porządek moralny i duchowy.
  1. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca. O godz. 17.20 wypominki roczne, a po nich Msza św. w intencji wypominanych.
  2. Przed każdą Mszą św. popołudniową półgodzinna adoracja przed Najświętszym Sakramentem.
  3. W związku z coraz większą liczbą zachorowań na koronawirusa prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa i przypominamy o dyspensie, której udzielił nasz metropolita ks. Abp. Marek Jędraszewski. Osoby zainfekowane, starsze – po 65 roku życia oraz odczuwające obawę przed zarażeniem mogą z niej skorzystać. Dyspensa to nie zwolnienie z obowiązku świętowania niedzieli. Korzystający z niej jest zobowiązany do wypełnienia jakiejś praktyki duchownej, w tym wypadku należy uczestniczyć we Mszy św. za pośrednictwem radia, telewizji lub internetu. Tekst dyspensy jest na stronie internetowej naszej parafii.
  4. Caritas diecezji udziela pomocy żywnościowej, która ma wspomóc najuboższe osoby. Osoby z naszej parafii, które potrzebują tego rodzaju pomocy mogą zgłosić się w najbliższą środę do parafii św. Franciszka z Asyżu w Myślenicach – Zarabie w środę od 16.30 do 17.30. Paczki żywnościowe będą wydawane po zarejstrowaniu się. Na początek nie są potrzebne żadne dokumenty, ani zaświadczenia. Proszę pamiętać o osobach starszy i schorowanych, które osobiście nie mogą pojechać do Myślenic. Może warto im pomóc i przywieźć paczkę.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu, miasta które doświadczyło tragicznego w skutkach wybuchu. Będzie to dzień modlitw za mieszkańców, za rannych i zmarłych. Po Mszach świętych będzie zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych, która dotrze do potrzebujących za pośrednictwem Caritasu.