sie 06 2023

Święto Przemienienia Pańskiego

1 Dziś pierwsza niedziela miesiąca z tej racji po każdej Mszy św. będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

2 W tym tygodniu:

– we wtorek – wspomnienie św. Dominika,

– w środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy,

– w czwartek – święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika,

– w piątek – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

3 W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca. O godz. 17.20 wypominki roczne, a po nich Msza św. w intencji wypominanych.

4 Do 13 sierpnia trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową do Markowej do Muzeum rodziny Ulmów i do Leżajska. Termin pielgrzymki: sobota 26 sierpnia. Koszt nie powinien przekroczyć 70 zł, ale zależy od ilości zgłoszonych osób.

5 Bardzo serdecznie dziękuję firmie Bzomex i piekarni Góralska z Pcimia za nieodpłatne przekazanie produktów spożywczych dla pielgrzymów z pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, których gościliśmy w piątek w naszej parafii oraz Szkole Podstawowej nr 1 i ekipie młodzieży – i nie tylko młodzieży – za gościnne i sprawne przyjęcie pielgrzymów. Bóg zapłać.