sie 13 2023

1 W tym tygodniu:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika,

– we wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w ten dzień będą jak w każdą niedzielę, a oprócz tego o godz. 13.30 będzie Msza św. dożynkowa. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie kwiatów i ziół.

– w czwartek – święto św. Jacka prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej.

2 Najbliższy piątek to III piątek miesiąca. Od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

3 Dziś przypada święto NMP Kalwaryjskiej. Od dziś do przyszłej niedzieli trwa w Kalwarii odpust. Z naszej parafii tradycyjnie już pielgrzymi wyruszają na Dróżki w piątek i w sobotę o godz. 7.00 spod klasztoru. Bardzo serdecznie zachęcam do wzięcia udziału – w miarę możliwości – w uroczystościach ku czci NMP Kalwaryjskiej. Zaproponujmy dzieciom i młodzieży udział w tych niezwykłych wydarzeniach. Niech tradycja wsparta głęboką i mocną wiarą pomaga nam odkrywać Boga, prawdę i piękno w naszym życiu. Informacje na temat możliwości włączenia się w asystę w czasie procesji u pani Teresy Brytańczyk.

4 Jeszcze dzisiaj można się zapisać na parafialną pielgrzymkę do Muzeum Ulmów w Markowej i do Leżajska, która będzie 26 sierpnia. Na dzień dzisiejszy koszt pielgrzymki wynosi 80 zł, ale są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły wyjazdu zostaną podane w przyszłą niedzielę.

5 Zaproszenie na dożynki skierował do nas Wójt naszej gminy: Serdecznie zapraszam do udziału w tegorocznych Dożynkach Gminnych, które odbędą się 15 sierpnia 2023 r. w Stróży. Obchody rozpoczniemy uroczystą Mszą Świętą w naszym kościele o godz. 13.30. Później nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych na boisko przy Szkole Podstawowej nr 1, gdzie będziemy kontynuować dożynkowe świętowanie. Więcej szczegółów na plakatach oraz na Facebooku i stronie internetowej Gminy Pcim.