sie 20 2023

– w poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X papieża,

– we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

– w czwartek – święto św. Bartłomieja apostoła

– w sobotę – uroczystość NMP Częstochowskiej.

2 Pielgrzymka do Leżajska i do Markowej do muzeum rodziny Ulmów będzie w najbliższą sobotę 26 sierpnia. Wyjazd spod kościoła o godz. 7.00. W programie zwiedzanie muzeum w Leżajsku, tamtejszej Bazyliki i Msza św. i wizyta w muzeum w Markowej. Koszt 80 zł wraz z biletami.

3 Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” i firma Green Office Ecologic prowadzą zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrotechnicznego: RTV i AGD. Dochód z tej akcji jest przeznaczony na wsparcie polskich misjonarzy w Zambii, Kamerunie i Kenii. Nasza parafia włączy się w tym roku w tę akcję. Odbiór tych zużytych urządzeń jest planowany w piątek 25 sierpnia o godz. 14.00. Zużyte sprzęty można przywozić w czwartek przez cały dzień i w piątek do godz. 14.00 na podwórko między plebanią a garażem. Na plakacie i na ulotkach przy wejściu do kościoła są wyszczególnione urządzenia, które można składać w ramach tej akcji.