wrz 24 2023

– w środę – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera

– w czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika,

– w piątek – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,

– w sobotę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

2 W sobotę 30 września XIV Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik pod hasłem: Różańcowa modlitwa za ojczyznę. Wyjazd będzie o godz. 7.45 z Trzebuni i po drodze będą zabierani pielgrzymi. Autobus pojedzie w stronę Pcimia. Koszt pielgrzymki 30 zł. Zapisy u p. Teresy Brytańczyk.

3 Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy w sobotę na nabożeństwo wręczenia krzyży o godz. 9.00. Po tym nabożeństwie będzie okazja do spowiedzi świętej. Natomiast po wieczornej Mszy św. będzie ostatnia próba przed bierzmowaniem i wręczenie kartek do bierzmowania. Wieczorne sobotnie spotkanie jest zamiast spotkania w piątek, które zostało odwołane ze względu na wycieczkę szkolną.

4 W naszej parafii w przyszłą niedzielę będzie wizytacja biskupia. Gościć będziemy ks. biskupa Janusza Mastalskiego. Program wizytacji jest następujący:

–  godz. 6.50 powitanie ks. biskupa.

– godz. 7.00 Msza św. z kazaniem głoszonym przez biskupa,

– godz. 8.30 spotkanie w kościele z Różami Różańcowymi i Braterstwem Chorych,

– godz. 9.00 Eucharystia celebrowana przez ks. Biskupa z kazaniem przez niego głoszonym

– godz. 10.30 spotkanie z Radą Parafialną na plebanii

– godz. 11.00 Eucharystia celebrowana przez ks. Biskupa, na której zostanie udzielony sakramentu bierzmowania

– godz. 12.00 spotkanie z grupami: Schola, ministranci i lektorzy.

4 Od października rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe i jest zmiana odprawiania Mszy św. wieczornej. W przyszłą niedzielę Msza św. wieczorna będzie po różańcu, a różaniec w niedzielę odprawiamy o godz. 16.00.

6 Dziś po każdej Mszy św. jest zbiórka do puszek na duszpasterstwo młodzieży naszej diecezji.