01 2023

1 Dziś nasza parafia przeżywa wizytację kanoniczną. Serdecznie witamy księdza biskupa Janusza Mastalskiego, który modli się wraz z nami i spotka się z grupami działającymi w naszej parafii.

2 Rozpoczął się październik, a więc i nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je w niedziele i święta o godz. 16.00, a w dni powszednie o godz. 17.00. Po nabożeństwie różańcowym jest Msza św. Zapraszamy wszystkich dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele. Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają wspólnie różaniec w kościele, rozważają tajemnice różańcowe. Zachęcamy też do wspólnej modlitwy w domach, szczególnie tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć do kościoła w czasie nabożeństwa.

3 Wraz z październikiem zmienia się w naszej parafii czas odprawiania wieczornych Mszy św. na zimowy: popołudniowe nabożeństw w niedziele i święta będzie o godz. 16.00, a w dni powszednie o godz. 17.00.

4 W tym tygodniu:

– w poniedziałek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów,

– w środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,

– w czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

– w sobotę – wspomnienie NMP Różańcowej.

5 W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i w piątek od godz. 16.00.

6 Wizyty u chorych w czwartek od strony Małej Gromady i w piątek od strony Trzebuni. Wizyty będą się rozpoczynały od godz. 10.00 z powodu zajęć szkolnych proboszcza.

7 W I sobotę miesiąca spotkanie Róż Różańcowych. W tym miesiącu o godz. 16.45. Jak zawsze będzie konferencja i odmówimy wspólnie różaniec wynagradzający NMP i w intencji ojczyzny.

8 W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 będzie procesja różańcowa wokół kościoła. Proszę o zabranie feretronów i sztandarów i o asysty w strojach regionalnych.

9 Bardzo dziękuję strażakom na których zawsze można liczyć, za to, że wczoraj omietli kościół z pajęczyn, które na nim się nazbierały. Bóg zapłać za sprawnie wykonane zadanie.