08 2023

1 Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 11.00 procesja różańcowa do 5 ołtarzy.

2 W tym tygodniu:

– w poniedziałek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa,

– we wtorek – wspomnienie bł. Angeli Truszkowskiej,

– w piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

3 W środę na Mszy św. wieczornej poświęcimy różańce dla dzieci z klas III, które rozpoczęły przygotowania do I komunii św., a po Mszy św. będzie spotkanie dla rodziców.

4 W najbliższy piątek o godz. 16.20 Wypominki roczne i Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po różańcu Msza św. w intencji wypominianych.

5 Od jutra można już zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok. Bardzo prosimy, aby zamawiając intencje starać się zamiast trzech lub czterech intencji zamówić jedną za kilku zmarłych z rodziny. Przypominamy też, że spośród Mszy św. pogrzebowych, które są zamawiane także w znacznej ilości w parafii odprawiamy tylko 7, a pozostałe przekazujemy do odprawienia poza parafią. Jeśli członkowie rodziny spoza parafii mają możliwość zamówienia intencji pogrzebowych tam gdzie mieszkają to można zamówić te intencji w swojej parafii, a my na pogrzebie odczytamy, że takie intencje zastały zamówione i zostaną odprawione w innej parafii.

6 W związku ze zmianą czasu odprawiania wieczornej Mszy św. kancelaria parafialna w środę będzie czynna od 15.00 do 16.00. Pozostałe dni bez zmian.

7 Od tego tygodnia przyjmujemy na wypominki roczne, które są czytane w każdy II piątek miesiąca i odprawiana jest Msza św. za wypominanych i wypominki jednorazowe, które są czytane na cmentarzu w czasie nabożeństwa za zmarłych i w listopadzie w czasie różańca przed Mszą św.

8 Chciałem serdecznie podziękować wszystkim, którzy złożyli ofiary na sprzątanie kościoła i członkom Rady Parafialnej, którzy te ofiary zbierali. Bóg zapłać.

9 W przyszłą sobotę Pielgrzymka Apostolatu Margaretek do Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

10 Grupa teatralna MISTERIUM z Myślenic zaprasza na spektakl pt. Płoń ogniu, płoń. Terminy spektakli są na plakacie przed kościołem. Dziś w kinie w Myślenicach o godz. 18.00 grany jest film o rodzinie Ulmów, których niedawno beatyfikowano, a także o godz. 19.30 film Sound of freedom, dźwięk wolności – film, który przez pięć lat nie mógł pojawić się na ekranach, bo był blokowany, a teraz mimo, że w końcu puszczono go do kin został właściwie przemilczany przez liberalne media. Film oparty na prawdziwej historii opowiada o handlu dziećmi w celu wykorzystania ich seksualnie.

11 Na stronie naszej parafii został opublikowany dokument Konferencji Episkopatu Polski pt. Vademecum wyborcze katolika, w którym się podane podstawowe zasady, którymi powinien kierować się katolik uczestniczący w wyborach. Zachęcam do zapoznania się z tym dokumentem.

12 W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać kolejny XXIIIDzień Papieski. To dzieńrefleksji nad nauczaniem Jana Pawła II, a także możliwość włączenia się w akcję wsparcia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera zdolną i niezamożną młodzież. Dlatego po każdej Mszy św. będzie składka do puszek na ten cel.