kw. 11 2021

2 Niedziela Wielkanocna – 11.04.2021

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. W czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu uczcimy tę tajemnicę wiary. Również dziś rozpoczyna się tydzień miłosierdzia.
  2. W związku ze zmianą godzin odprawiania Mszy św. zmieniamy również godziny otwarcia kancelarii parafialnej po południu: w środę kancelaria czynna od 16.00 do 17.00, a w piątek od 19.00 d0 20.00.
  3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu potrwa od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św.
  4. Ponieważ zostały przedłużone ograniczenia w związku z epidemią  przypominamy o konieczności stosowaniu się do nich. W naszym kościele może być 16 osób, należy mieć maski i zachować 1,5 metrowe odległości. Jeśli jest więcej osób prosimy zajmować miejsce na zewnątrz kościoła, są tam przygotowane ławeczki. Kontynuujemy transmisje Mszy św. w niedzielę o godz. 9.00 i dodatkową Mszę św. o godz. 14.00. Cały czas obowiązuje dyspensa od uczestniczenia we Mszy św. Korzystający z dyspensy są zobowiązani do modlitwy w domu.
  5. Przyszła wiosna i trzeba zacząć prace, które planujemy w tym roku w parafii. Ponieważ zostały rozpoczęte prace na cmentarzu więc wypada je skończyć: zostanie dokończone nawożenie ziemi, trzeba będzie cały teren wyrównać i zrobić dalszy ciąg ogrodzenia. Będzie się to wiązało z zakupem kamienia na ogrodzenie oraz cynkowaniem elementów metalowych, które już mamy. Jeśli fundusze na to pozwolą to ocynkujemy także te metalowe elementy, które już są zamontowane na istniejącym ogrodzeniu. Wcześniej trzeba je będzie zdemontować. Planujemy zrobić też opaskę wokół kościoła: zrobić izolację i wypełnić ją ładnym kamieniem, aby kościół ładniej wyglądał oraz wyremontować ubikację, która mocno ucierpiała na skutek małego potopu.