15 2023

1 Dziś obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja Życia”. Przypominamy nauczanie Jana Pawła II, ludzkim życiu i jego świętości od poczęcia do naturalnej śmierci. Papież przeciwstawiał cywilizację życia cywilizacji śmierci, która promowała i niestety nadal to robi aborcję i eutanazję. Po Mszy św. będzie składka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą zdolną i niezamożną młodzież.

2 W tym tygodniu:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,

– we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,

– w środę – święto świętego Łukasza, ewangelisty

– w piątek – uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej. Z racji uroczystość w ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3 W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Od godz. 15.00 będzie adoracje Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godziny 17.00.

4 W piątek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie młodzieży klas VI i VII rozpoczynające przygotowania do bierzmowania.

5 W przyszłą niedzielę 22 października zapraszamy na wystawę i koncert. Wystawa pt. „Historia jest historią ludzkich sumień” potrwa od przyszłej niedzieli przez dwa tygodnie. Poświęcona jest życiu św. Jana Pawła II w kontekście wydarzeń historycznych w naszym kraju. Wystawę zainauguruje koncert pt. „Rosarium Meum – Różaniec mój”. Koncert, który będzie w przyszłą niedzielę o godz. 17.15 (po różańcu i Mszy św. wieczornej) wykona znany nam już zespół Noro Lim, który gościł u nas w zeszłym roku. Serdecznie dziękujemy Naszej Gminie i Panu Wójtowi za organizację tych wydarzeń. Więcej informacji o tych wydarzeniach znajduje się na plakatach, a także na stronie internetowej Gminy Pcim i w mediach społecznościowych gminy i parafii. Wszystkich parafian – i nie tylko – serdecznie zapraszamy.

6 W najbliższą niedzielę po koncercie będzie spotkanie rady parafialnej na plebanii. Serdecznie zapraszam.

7 W kancelarii parafialnej i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Roczne wypominki czytamy cały rok w drugi piątek miesiąca i jest odprawiana Msza św. w intencji wypominanych. Wypominki jednorazowe są odczytywane w czasie nabożeństwa na cmentarzu i w listopadzie wraz z modlitwą różańcową przed wieczorną Mszą św.

8 Przed Uroczystością Wszystkich Świętych na starej części cmentarza pojawią informacje i wolnych miejscach, na których będzie można zrobić nowe groby. Są też na naszym cmentarzu groby opuszczone i zaniedbane. Jeśli nie zgłoszą się ich opiekunowie, a minęło 20 lat od pochówku i nie są opłacone zostaną zlikwidowane.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE

Zarząd OSP Stróża informuje, że w dniu 22.10.2023 odbędzie się zebranie statutowe o godz. 9.00 w budynku OSP Stróża. Celem zebrania są sprawy bieżące itp. Wszystkie druhny i druhów zapraszamy. Zarząd OSP Stróża.