29 2023

30 Niedziela Zwykła – Rocznica paświęcenia Kościoła

1 W dzisiejszą niedzielę przypada Święto Poświęcenia Kościoła. Dziękując Bogu za miejsce gdzie możemy się z Nim spotkać i przyjąć sakramenty święte po sumie wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odśpiewamy hymn Ciebie Boga Wysławiamy.

2 W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 14.00. Po Mszy św. o godz. 14.00 przejdziemy na cmentarz i będą tam modlitwy za zmarłych. O godz. 19.00 różaniec za zmarłych na cmentarzu.

3 W czwartek Dzień Zaduszny – dzień modlitw za zmarłych przebywających w czyśćcu. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.

4 W tych dniach Kościół daje możliwość zyskania Odpustu Zupełnego, który może być ofiarowany za zmarłych. 1 i 2 listopada można zyskać odpust nawiedzając kościół, należy także odmówić modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga, przyjąć komunię św. i pomodlić się według intencji Ojca Świętego. Natomiast od 1 do 8 listopada można zyskać odpust nawiedzając cmentarz i w myśli pomodlić się za zmarłych. W ciągu jednego dnia można zyskać tylko jeden odpust.

5 Przez cały listopad przed popołudniowymi Mszami św. o godz. 16.20 będzie odmawiany różaniec modląc się za zmarłych wypominanych w wypominkach jednorazowych.

6 W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i w piątek od godz. 16.00.

7 Wizyty u chorych będą w przyszłym tygodniu.

8 W I sobotę spotkanie Róż Różańcowych o godz. 16.00.

9 Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które uporządkowały teren przed wejściem na cmentarz. Bóg zapłać.

10 Proszę strażaków z OSP o zadbanie o bezpieczeństwo przed cmentarzem i pokierowanie ruchem w Dzień Wszystkich Świętych.

11 Na naszym cmentarzu, na niektórych grobach pojawiły się karteczki w kolorze zielonym. Są to groby, które zostały zwolnione i można je powtórnie wykorzystać. Są też karteczki w kolorze fioletowym, które pojawiły się za grobach zaniedbanych i opuszczonych. Jeśli opiekunowie tych grobów nie zgłoszą się do kancelarii parafialnej w ich sprawie zostaną one zlikwidowane.

12 Bardzo proszę o utrzymanie porządku na cmentarzu i wrzucanie śmieci do kontenera, a nie gdzieś pod ogrodzenie czy za składzik cmentarny.

13 Tradycyjnie już 1 listopada odbędzie się kwesta na cmentarzu  przeprowadzona przez członków Rady Parafialnej. Pieniądze uzyskane będą przeznaczone na utrzymanie cmentarza i przyszłe prace na cmentarzu.