lis 05 2023

1 Dziś z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

2 W najbliższy poniedziałek i wtorek będą Msze św. wieczorne o godz. 17.00. Przez cały listopad przed wieczornymi Mszami świętymi o godz. 16.20 będzie różaniec z wypominkami jednorazowymi.

3 Do 8 listopada można zyskać Odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. Warunkiem zyskania odpustu jest nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.

4 W tym tygodniu:

– w czwartek – święto Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

– w piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,

– w sobotę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

5 W tym tygodniu będzie wizyta u chorych. W czwartek od strony Małej Gromady, a w piątek od strony Trzebuni. Początek o godz. 10.00.

6 W II piątek miesiąca o godz. 16.20 będą roczne wypominki, a po nich Msza św. w intencji wypominanych.

7 W sobotę przypada Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny w naszym kościele będzie o godz. 17.00.

8 Bardzo dziękuję członkom Rady Parafialnej i ofiarodawcom za zbiórkę funduszy przeprowadzoną 1 listopada na utrzymanie naszego cmentarza. Zebrano 9732 zł. Bóg zapłać. Warto wiedzieć, że ogromna część tych pieniędzy zostaje wydana na śmieci. Od 20 października trzeba było wywieźć 4 razy kontener co kosztowało w sumie 7650 zł.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE

W najbliższą sobotę 11 listopada świętować będziemy dzień odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W związku z tym zapraszam do udziału w uroczystościach gminnych, które rozpoczniemy Mszą św. w kościele pw. Św. Mikołaja w Pcimiu o godz. 10.00, po niej nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych i wszystkich zgromadzonych przed budynek OSP w Pcimiu, gdzie odbędzie się biesiada patriotyczna. Na przybyłych uczestników czekać będą występy artystyczne i poczęstunek. Serdecznie zapraszam – Piotr Hajduk, Wójt Gminy Pcim.