lis 12 2023

1 W tym tygodniu:

– w poniedziałek – wspomnienie Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polskich,

– w piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,

– w sobotę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

2 Przez cały miesiąc listopad pół godziny przed wieczornymi Mszami św. a więc w środę, piątek i w sobotę będzie różaniec za zmarłych z wypominkami jednorazowymi.

3 W środę po Mszy św. wieczornej będzie pierwsze spotkanie dla młodzieży, która rozpocznie przygotowania do bierzmowania. Zapraszam uczniów z kl. VI i VII.

4 W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Od godz. 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, które potrwa do 16.30.

5 W sobotę o godz. 12.00 w naszym kościele będzie Msza św. w intencji zmarłych kapłanów, koncelebrowana przez księży z naszego dekanatu.

6 W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy VII Światowy Dzień Ubogich. Szczegółowy plan obchodów w Krakowie jest na plakacie w gablotce przed kościołem. Z tej okazji będzie w przyszłą niedzielę będzie składka do puszek, z której połowa ma być przeznaczona na organizację tego wydarzenia w Krakowie, a połowa na wsparcie lokalnych grup charytatywnych.