gru 10 2023

2 Niedziela Adwentu

1 W adwencie roraty codziennie o godz. 17.00.

2 Dziś Kościół w Polsce obchodzi XXIV dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie.

3 U sióstr można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiara złożona przy tej okazji jest częścią wynagrodzenia dla sióstr za ich pracę w naszej parafii.

4 W kościele przy wyjściu są świece Caritasu. Fundusze uzyskane przy tej okazji są przeznaczone na akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W ramach tej akcji Caritas wspiera placówki wychowawcze i świetlice dla dzieci, organizuje wakacyjne wyjazdy dla dzieci.

5 Wizyty u chorych będą w czwartek od strony Małej Gromady i w piątek od strony Trzebuni. Początek o godz. 10.00.

6 Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie w sobotę 23 grudnia. Oprócz tego spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą św.

7 W piątek na roraty zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Po Roratach będzie nabożeństwo dla młodzieży, ale zapraszamy na tę modlitwę także wszystkich parafian starszych i młodszych, nie tylko młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Wieczór modlitewny poprowadzi nasza parafialna grupa Misericoria.

8 W najbliższą sobotę jak to stało się już tradycją w Krakowie pod oknem Papieskim na ul. Franciszkańska 3 będzie rozświetlona choinka. O godz. 16.30 góralskie kolędowanie, o 17.00 rozświetlenie choinki i wizyta św. Mikołaja. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

9 Bardzo serdecznie dziękuję firmie Bzomex, która sponsorowała naszego parafialnego św. Mikołaja. Bóg zapłać.

10 W III piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św.