gru 24 2023

4 Niedziela Adwentu

1 Dziś Wigilia. Msze św. tylko do południa jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Wieczorem zasiądziemy do uroczystej wigilii. Zachęcamy do religijnego przeżycia Wieczerzy Wigilijnej. Oprócz tradycyjnych dań nie zapomnijmy o modlitwie za żywych i zmarłych, o czytaniu Ewangelii opowiadającej o narodzinach Jezusa Chrystusa, śpiewie kolęd i dzieleniu się opłatkiem. Ten wyjątkowy wieczór jest okazją do szukania zgody i pojednania w rodzinach i sąsiedztwach.

2 O północy Pasterka. Składka z pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia SOS – utrzymanie domów samotnej Matki w Krakowie i Wadowicach gdzie kobiety samotne lub zagrożone przemocą i ich dzieci mogą znaleźć bezpieczne schronienie i potrzebną pomoc specjalistyczną. Z tego funduszu jest też utrzymywane krakowskie Okno Życia.

3 Msze św. w Boże Narodzenie i święto św. Szczepana będą jak w każdą niedzielę.

4 W środę – święto św. Jana Ewangelisty. Na Mszy św. poświęcimy wino.

5 W czwartek święto św. Młodzianków męczenników.

6 W przyszłą niedzielę przypada ostatni dzień roku. Msze św. będą jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 16.00 będzie tradycyjne nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku z okolicznościowym kazaniem.

7 Wizyta duszpasterska:

– 28 XII –  czwartek od godz. 9.00: Siudmowo i Bąkowo (zakończenie u pani Lis)

– 29 XII – piątek od godz. 10.00: Słowikowo, Paskówka i Płoszczycowo (zakończenie u pani Swachtowej)

– 30 XII – sobota od godz. 9.00: Piszczkowo

– 2 I – wtorek od godz. 14.00: Mądrowo.