gru 31 2023

Niedziela Świętej Rodziny

1 Dziś ostatni dzień roku 2023. Tradycyjne nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku będzie po Mszy św. odprawianej o godz. 16.00. Można dziś zyskać odpust zupełny za odśpiewanie lub recytację w kościele hymnu Ciebie Boga Wysławiamy, aby podziękować Bogu za miniony rok. Oczywiście trzeba spełnić pozostałe warunki potrzebne do zyskania odpustu takie jak: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św. modlitwa w intencji Ojca św. i wyrzeczenie się przywiązania do grzechu.

2 Jurto Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Obchodzimy 57 Światowy Dzień Pokoju. Msze św. jak w niedzielę.

3 We wtorek wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu biskupów i doktorów Kościoła

4 W styczniu nie będzie wizyty u chorych z powodu wizyty kolędowej, ale jeśli jest nagła potrzeba to oczywiście należy zgłosić chorego, aby ksiądz przybył z sakramentami.

5 Spowiedzi w tym miesiącu przed pierwszym piątkiem nie będzie. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą Św. Kto jest w stanie łaski uświęcającej po przedświątecznej spowiedzi nie musi iść do spowiedzi przed I piątkiem i może przyjąć komunię św.

6 W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą jak w niedzielę.

7 W tym tygodniu w Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada I sobota miesiąca. Zapraszam na spotkanie o godz. 15.00 nie tylko członków Róż Różańcowych, ale wszystkich zainteresowanych Wspólnotą Wojownicy Maryi. Jest to wspólnota mężczyzn, którzy formują, aby być odpowiedzialnymi za rodzinę i społeczeństwo i są gotowi walczyć o najwyższe wartości i prawdy wyznawane przez Kościół Katolicki. O godz. 15.00 będzie różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. będzie spotkanie z przedstawicielami Wojowników Maryi, na którym będzie można dowiedzieć się czym jest ta wspólnota i co proponuje. Zachęcam, aby zaglądnąć na stronę internetową Wojowników Maryi: www.wojownicymaryi.pl Szczegóły na plakacie przed kościołem.

8 Kolęda w tym tygodniu:

2.01 – wtorek od godz. 14.00 – Mądrowo

3.01 – środa od godz. 9.00 – Domy pod Rogowem wzdłuż Zakopianki, Mirochnowo, Płaczkowo i Żołądkówka

4.01 – czwartek od godz. 9.00 – Klaklowo i Rogowo

5.01 – piątek od godz. 10.00 – Mirkowo i Zawale 8.01 – poniedziałek od godz. 9.00 – Balowo, Sekułowo, Zagroda i Firkowo II.

OGŁOSZENIA SPOŁECZNE:

Dyrekcja PZU Kraków informuje, że składkę na rok 2024 należy wpłacać u sołtysów w podanym na polisie terminie.