lut 11 2024

1 W dzisiejszą niedzielę we wspomnienie NMP z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego. Nie zapomnijmy o modlitwie za chorych i uczynku miłosierdzia –  chorych odwiedzać.

2 Także dziś rozpoczynamy Nabożeństwo 40 godzinne, które ma nas przygotować do Wielkiego Postu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu dziś będzie po Mszy św. o godz. 11.00 i potrwa do wieczornej Mszy św. W poniedziałek i we wtorek będzie od zakończenia porannej Mszy św. do wieczornej Mszy św. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła i modlitwy o dobre przeżycie Wielkiego Postu dla siebie i innych. O godz. 15.00 w każdy dzień odprawimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

3 Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W naszych modlitwach nie zapomnijmy o tej intencji polecając naszych uzależnionych braci i siostry Miłosierdziu Bożemu i prośmy dla  nich o uwolnienie z nałogu.

4 W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. W ten dzień obowiązuje post ścisły to znaczy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ograniczeniu się do trzech posiłków w ciągu dnia – jednego do syta i dwóch  tzw. lekkich czyli nie do syta. Post ścisły obowiązuje wszystkich od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia. Taki post nie obowiązuje chorych np. na cukrzycę, którzy muszą jeść częściej. W przypadku niemożności zachowania postu należy podjęć inne uczynki pokutne czyli modlitwę lub jałmużnę. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu obowiązuje powstrzymywanie się od zabaw, który sprzyja opanowaniu instynktów i wolności serca.

5 Na polecenie Metropolity Krakowskiego w Środę Popielcową zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojen toczących się w różnych zakątkach świata.

6 Nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowe będą w każdy piątek o 16.00 dla dzieci, po Mszy św. wieczornej i o godz. 19.00 dla młodzieży, ale nie tylko. W Wielkim Poście za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej w kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W każdą niedzielę Wielkiego Postu będą Gorzkie Żale o godz. 15.00. Za udział w Gorzkich Żalach również można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7  Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od 3 Niedzieli Wielkiego Postu. Poprowadzi je ks. Paweł Dobroszek ze zgromadzenia Księży Misjonarzy.

8 Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

– w poniedziałek od g. 9.00 – Cupinowo do p. Lisów, Górniakowo, Klimasowo, Poddziale i Swachtówka

– we wtorek od g. 9.00 – Mierkówka.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE

W najbliższy wtorek 13.02 o godz. 18.00 w remizie OSP Pcim odbędzie się zebranie dla mieszkańców gminy dotyczące nowych dotacji na wymianę pieców, pozyskania środków przed montażem, dopłat do paneli oraz termomodernizacji budynków. Spotkanie przeprowadzą ekodoradcy.