lut 18 2024

I Niedziela Wielkiego Postu

1 Przeżywamy Wielki Post. Pomocą w owocnym przeżyciu tego czasu niech będą nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.00 i drogi krzyżowe w piątek o 16.00 dla dzieci, po Mszy św. wieczornej i o godz. 19.00.

2 W czwartek święto Katedry św. Piotra.

3 Składka do puszek na rzecz ofiar działań wojennych w różnych rejonach świata ze środy popielcowej wyniosła 2615 zł. Pieniądze zostały przesłane na konto kurii, która zajmie się wsparciem ludzi cierpiących na wskutek działań wojennych. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4 Skończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Bardzo dziękuję wszystkim którzy mnie przyjęli w swoich domach za życzliwość i dobrą atmosferę. Bóg zapłać również za ofiary złożone przy okazji kolędy. Część z nich zostanie przekazana do kurii na jej funkcjonowanie, a także na wsparcie domu księży emerytów i księży chorych i dla misjonarzy z naszej diecezji. Niech Boże błogosławieństwo napełnia wasze domy. Bóg zapłać.

5 Jak co roku Grupa Teatralna Misterium z Myślenic przygotowała spektakl pt. „Zmartwychpowstanie”. Terminy spektakli i informacja o tym jak zarezerwować bilet na plakacie przed kościołem.

6 Caritas naszej diecezji zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% swojego podatku na tę organizację. Szczegóły na plakatach i na ulotkach przy wejściu do kościoła.

7 Fundacja towarzyszenia Rodzinie oferuje: specjalistyczne poradnictwo rodzinne, pomoc duszpasterską, wsparcie samotnego rodzicielstwa, poradnictwo rodzicielskie i prowadzi działalność edukacyjno-wychowawczą. Szczegóły na plakacie przed kościołem i na ulotkach przy wejściu do kościoła.

8 W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.