lut 25 2024

2 Niedziela Wielkiego Postu

1 W Wielkim Poście zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.00 i Drogi Krzyżowe w piątki o godz. 16.00 dla dzieci, po Mszy św. wieczornej i o godz. 19.00. Podejmijmy wysiłek i trud wielkopostnych ćwiczeń duchowych, aby z pomocą łaski Bożej przezwyciężać zło w swoim życiu i umacniać dobro.

2 Dziś po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszam.

3 W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i w piątek od godz. 16.00.

4 Wizyta u chorych  w marcu będzie w ramach rekolekcji parafialnych w najbliższą sobotę od godz. 9.00 od strony Małej Gromady i od strony Trzebuni. Pojedzie dwóch księży.

5 Spotkanie Róż Różańcowych w I sobotę będzie o godz. 17.30. Odmówimy wspólnie różaniec, a konferencję zastąpią nauki rekolekcyjne.

6 W sobotę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Poprowadzi je ks. Paweł Dobroszek ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Plan rekolekcji dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie przed kościołem.

7 Popołudniowe Msze św. w czasie rekolekcji będą o godz. 18.00.

8 Jak co roku można nabyć baranki Caritasu do wielkanocnego koszyczka. Dochód ze sprzedaży baranków jest wsparciem Caritasu i działań podejmowanych przez tę organizację. Cena baranka to 8 zł. Są też skarbonki na jałmużnę wielkopostną dla  dzieci. Do odebrania w zakrystii.

Ogłoszenie społeczne:

Rozpoczyna się nabór do przedszkoli i punktów przedszkolnych na terenie naszej Gminy. W związku z tym od jutra tj. od 26 lutego do 15 marca 2024 r. należy złożyć wniosek o przyjęcie do przedszkola, punktu przedszkolnego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. Od 26 lutego przyjmowane są zgłoszenia dziecka do I klasy szkoły podstawowej, zamieszkałego w obwodzie danej szkoły. Szczegółowe informacje oraz wykaz wymaganych dokumentów znajdą Państwo na stronach internetowych i tablicach ogłoszeń jednostek oświatowych, a także na stronie Gminy Pcim w zakładce Zakładu Obsługi Szkół.