lut 27 2022

1. W związku z wybuchem wojny na Ukrainie i napływem uchodźców zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski dziś w całym kraju zbierane są ofiary do puszek przeznaczone na pomoc dla uchodźców, którą organizuje Caritas. Ofiary na ten cel będą zbierane również w Środę Popielcową. Osoby gotowe przyjąć uchodźców z Ukrainy w domach prywatnych, a także ci, którzy chcą zaangażować się w wolontariat proszone są o kontakt z proboszczem, który będzie pośredniczył we współpracy z Caritasem.
  2. Dziś rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne przed Wielkim Postem. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od zakończenia Mszy św. o godz. 11.00 do 16.00. O godz. 15.15 różaniec w intencji pokoju. W poniedziałek i we wtorek rozpoczęcie adoracji po Mszy św. porannej potrwa do godz. 17.00 czyli do wieczornej Mszy św. Proponujemy modlitwę brewiarzową: po Mszy o godz. 7.00 – jutrznię, a o godz. 16.00 – nieszpory. Teksty zostaną rozdane. Natomiast o godz. 16.15 – będzie różaniec w intencji pokoju. W naszych prywatnych modlitwach przed Najświętszym Sakramentem prośmy o pokój. W poniedziałek i we wtorek Msze św. będą rano i wieczorem.
  3. W poniedziałek rozpoczyna się tydzień Modlitw o trzeźwość narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Nie zapomnijmy i o tych intencjach.
  4. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. W Środę popielcową obowiązuje post ścisły tzn. powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i ograniczenie się do 3 posiłków w ciągu dnia: dwóch lekkich i jednego do syta. Wg przepisów post ścisły obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Papież wzywa, aby ten post ofiarować w intencji pokoju na świecie. Można podjąć post o chlebie i wodzie.
  5. W Wielkim Poście będą tradycyjne nabożeństwa: w każdą niedzielę o godz. 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a piątki Drogi Krzyżowe: o godz. 16.00 dla dzieci, po Mszy św. wieczornej dla dorosłych i o godz. 19.00 dla młodzieży. Bardzo serdecznie zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania do udziału w tych nabożeństwach.
  6. Aby lepiej przeżyć Wielki Post i osiągnąć jakieś duchowe korzyści wzorem ubiegłego roku będzie można otrzymać crosspost – zeszyt, który pomoże podjąć sensowny wysiłek duchowy i oparciu o modlitwę, propozycje tekstów i posty zamieszczane w internecie. Jest to propozycja adresowane przede wszystkim do młodzieży.
  7. Rekolekcje wielkopostne w tym roku będą w naszej parafii od 2 do 6 kwietnia. Szczegóły podamy wkrótce.
  8. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź będzie pół godziny przed każdą Mszą św. i w piątek od godz. 16.00.
  9. Wizyty u chorych tradycyjnie  w czwartek od Małej Gromady i w piątek od Trzebunki. Początek o godz. 9.00
  10. W I sobotę miesiąca na godz. 16.00 zapraszam na spotkanie Róże Różańcowe.

Ogłoszenie społeczne:

Informacja Dyrektora w sprawie rekrutacji dzieci do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Stróży: Wnioski o przyjęcie do przedszkola w roku szkolnym 2022/2023 wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata kryteriów przyjmowane są od 3 do 17 marca 2022. Zgłoszenia do klasy I przyjmowane są do 11 marca 2022. Dokumentację należy składać w sekretariacie szkoły. Wnioski przyjmowane po terminie nie będą rozpatrywane.