mar 17 2024

5 Niedziela Wielkiego Postu

1 Nabożeństwa Wielkopostne: Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00 i Drogi Krzyżowe w Piątek o godz. 16.00 dla dzieci, po Mszy św. wieczornej i o godz. 19.00.

2 Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska Nowenna w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania ludzkiego życia. Po każdej Mszy św. modlimy się w tych ważnych dla Polski intencjach za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

3 We wtorek Uroczystość Świętego Józefa.

4 W środę o godz. 9.00 w budynku przy szkole nr 1 w Stróży (w budynku usług socjalnych)  będzie spotkanie  grupy Braterstwa Chorych. Jest to wspólnota osób chorych i niepełnosprawnych, którzy we wspólnych spotkaniach, rozważaniu Biblii, modlitwie i wspólnych wyjazdach szukają siły, radości i Boga w swoim życiu. Zapraszamy na spotkanie, a może i do włączenia się do wspólnoty.

5 W środę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z grupy ks. proboszcza.

6 W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Wielki Tydzień. W niedzielę palmową – wspomnienie uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy na każdej Mszy św. poświęcimy palmy. Na Mszy św. o godz. 11.00 będzie procesja wokół kościoła. Po Mszy św. będzie konkurs palm. Jury oceniać będzie palmy w dwóch kategoriach: na najwyższą i najładniejszą palmę. Palmy muszą być wykonane własnoręcznie. Przewidziane są nagrody dla zwycięzców.

7 Bardzo serdecznie dziękuję panom, którzy wczoraj przyszli zrobić porządki wokół plebanii po budowie ogrodzenia. Bóg zapłać za poświęcony czas i włożony wysiłek.

8 Rada Parafialna zasugerowała, aby w ogłoszeniach parafialnych podawać imiona i nazwiska osób, które zmarły w minionym tygodniu. Jest to praktyka stosowana w wielu parafiach. To takie krótkie wypominki jednorazowe. Można

i w naszej parafii praktykować to wspomnienie zmarłych, modląc się za tych, którzy odeszli do wieczności.

9 Bardzo proszę o to by do kontenera na cmentarzu wrzucać szkło i plastiki, natomiast ziemię z doniczek i uschnięte kwiaty, a więc to co ulega biodegradacji kłaść koło kontenera. Taka segregacja śmieci pomoże ograniczyć wydatki na śmieci, które jak wiecie są coraz wyższe. Wkrótce pojawi się koło kontenera odpowiednie miejsce na te śmieci.

10 Przy wejściu do kościoła jest puszka do której można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

OGŁOSZENIA SPOŁECZNE

1 Wspólnota Leśna w Stróży zaprasza na zebranie sprawozdawcze w niedzielę 17.03.2024 o godz. 10.00 w strażnicy OSP Stróża.

2 Zarząd OSP Stróża informuje, że dnia 24 marca 2024 o godz. 10.00 odbędzie się zebranie statutowe w budynku OSP Stróża. Cel zebrania – sprawy bieżące. Wszystkie druhny i druhów zapraszamy. Zarząd OSP Stróża.