kw. 21 2024

4 Niedziela wielkanocna

1 Dziś przypada Światowy Dzień o Powołania kapłańskie i zakonne. W naszych osobistych i wspólnych modlitwach niech nie zabraknie i tej tak ważnej dla Kościoła intencji.

2 W tym tygodniu:

– we wtorek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika głównego patrona Polski,

– w czwartek – święto św. Marka ewangelisty. Jest to też dzień imienin naszego metropolity abp. Marka Jędraszewskiego, którego polecamy modlitwom.

3 Ofiary z Jałmużny wielkopostnej zbierane przez dzieci do skarbonek wyniosły 128,20 zł. Bóg zapłać dwójce dzieci, które podjęły tę wielkopostną praktykę uczącą umiaru, pokonywania swoich zachcianek i pomagania innym. Pieniądze przekazano na konto Caritas.

4 Drobne upominki dla dzieci, które uczestniczyła w tegorocznych Drogach Krzyżowych są do odebrania w zakrystii po Mszach św. w tą i następną niedzielę. Proszę, aby dzieci zgłaszające się po odbiór upominków przyniosły plansze z obrazkami.

5 Na cmentarzu obok kontenera, w wydzielonym miejscu wolno zostawiać tylko śmieci, które ulegają biodegradacji: suche kwiaty, wieńce, ziemię z doniczek. Wszelkie plastiki i szkło proszę wrzucać do kontenera na śmieci.

6 W ubiegłym tygodniu do wieczności odszedł śp.  Andrzej Jastrzębiec- Myszkowski. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…