kwi 28 2024

5 Niedziela Wielkanocna

1 Przed nami maj, a więc Nabożeństwa Majowe. Pierwsza majówka będzie we wtorek o godz. 18.00, a po niej procesja wokół kościoła. Nabożeństwa Majowe w naszej parafii będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 17.00. Po nich będzie Msza św. Zachęcam też do modlitwy przy kapliczkach parafii. Niech tradycja wspólnej modlitwy trwa i wypraszajmy tą modlitwą potrzebne łaski dla Kościoła, módlmy się o pokój na świecie, za rodziny, o powołania.

2 W poniedziałek wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i Doktora Kościoła.

3 W czwartek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

4 W czwartek po Mszy św. wieczornej zespół parafialny Misericordia zaprasza na Wieczór Uwielbienia – medytację przy pięknej muzyce, o Matce Bożej patronce naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

5 W piątek 3 maja nasza parafia przeżywać będzie Uroczystość Odpustową ku czci NMP Królowej Polski. Pamiętajmy, że istotą odpustu są nie kramy z zabawkami i cukierkami, ale właśnie odpust, czyli przywilej darowania kary za grzechy, które zostały odpuszczone w sakramencie pokuty. Aby zyskać odpust należy być w łasce uświęcającej, przyjąć komunię św., odmówić modlitwy w intencji Ojca Świętego i wyrzec się przywiązań do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed każdą Mszą św. i w czwartek od 17.00 do 18.00. Kazania odpustowe wygłosi ks. prof. Roman Bogacz z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6 Wizyta u chorych będzie w przyszłym tygodniu.

7 W I sobotę miesiąca o godz. 17.00 spotkanie Róż Różańcowych i  wspólna modlitwa.

8 W sobotę przypada wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków. Msza św. w intencji strażaków z naszej parafii będzie o godz. 18.00.

9 Dzieci, które nie odebrały upominków za uczestniczenie w Drogach Krzyżowych proszone są, aby odebrały je dziś z zakrystii.

10 I na koniec wyjaśnienie. Było zapowiadane poświęcenie nowego ołtarza. Niestety na razie ta uroczystość jest odwołana. Przyczyną jej odwołania są problemy z nazwą naszej parafii i brakiem aktu erygowania – czyli powołania do życia naszej parafii. Nazwa parafii została zmieniona pod koniec lat 80-tych lub na początku lat 90-tych. O tym nie poinformowano urzędów państwowych i tam jest inna nazwa niż ta, którą się dziś posługujemy. Chcąc wyjaśnić jaka jest rzeczywista nazwa parafii był potrzebny akt erygowania, ale go nie znaleziono w archiwum kurii. Jest jeszcze szansa, że będzie w archiwum kurii w Tarnowie, bo gdy powstawała nasza parafia należała do diecezji tarnowskiej. Do czasu wyjaśnienia tej sprawy nakazano wstrzymać się z poświęceniem ołtarza.