maj 05 2024

6 Niedziela Wielkanocna

1 Dziś pierwsza niedziela miesiąca dlatego po każdej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

2 Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach majowych czy to w kościele o godz. 18.00 w tygodniu i o 17.00 w niedziele czy przy kapliczkach rozsianych w naszej parafii. Niech ze Stróży płynie modlitwa za pośrednictwem Matki Bożej patronki naszej parafii w intencjach ważnych dla nas osobiście, dla naszej lokalnej społeczności, Kościoła i całego świata.

3 W tym tygodniu:

– w poniedziałek – święto św. Filipa i Jakuba, apostołów,

– w środę – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika

4 W poniedziałek, we wtorek i w środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe czyli modlitwa o urodzaje. O godz. 18.00 rozpoczniemy je procesją wokół kościoła i modlitwą przy krzyżu.

5 Próby dla dzieci przed pierwszą komunią świętą będą w poniedziałki i w środy o godz. 16.00. Pierwsza próba w najbliższy poniedziałek.

6 W środę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z grupy ks. proboszcza.

7 Wizyty u choryc w czwartek od Małej Gromady i w piątek od strony Trzebuni. Początek o godz. 10.00.

8 W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca. O godz. 17.20 wypominki roczne, a po nich Msza św. w intencji wypominanych.

9 W piątek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie dla osób, które są zainteresowane poznaniem Pisma św., jego zrozumieniem, pogłębieniem swojej wiary.

10 W sobotę przypada 5 rocznica śmierci ks. proboszcza Wiesława Hajto. Msza św.  w jego intencji będzie o godz. 18.00, a później udamy się na cmentarz, aby pomodlić się przy jego grobie.

11 Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości odpustowej w naszej parafii. Panom, którzy wykonali prace ziemne przy ogrodzeniu kościoła, rodzicom dzieci komunijnych za wysprzątanie kościoła, pani Ani, siostrze Klarze, służbie liturgicznej i scholii, panu organiście, dzieciom sypiącym kwiaty, tym, którzy nieśli feretrony, strażakom, obsłudze kuchni i wszystkim, którzy przybyli na uroczystości. Bóg zapłać.

12 Dziś o godz. 19.00 w parafii Narodzenia NMP w Myślenicach będzie Msza św. w intencji maturzystów.

13 Trwa Kongres Eucharystyczny w naszej diecezji. Z tej okazji przez cały maj będą adoracje w niedziele od zakończenia Mszy św. o 11.00 do 17.00. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie w przyszłą niedzielę mieszkańców ról za Rabą (od Małej Gromady do Zarąbek). O godz. 15.00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego i medytacja eucharystyczna. Dziś miała być uroczystość poświęcenia ołtarza, ale z wyjaśnionych już przyczyn na razie się nie odbędzie. Proszę przyjąć broszurkę z okazji odbywającego się kongresu, niech jej lektura pomoże nam lepiej zrozumieć czym jest Eucharystia, ofiara Mszy św. Niech czas kongresu będzie okazją do pogłębienia naszej wiary w Eucharystię. Chciałbym, aby w każdym domu znalazła się ta broszurka. Będą ją rozdawać ministranci po każdej Mszy św.

14 Nasza parafia organizuje wyjazd na beatyfikację ks. Rapacza pochodzącego z Tenczyna, zamordowanego przez komunistów w 1946 r w Płokach gdzie był proboszczem. Beatyfikacja będzie na zakończenie Kongresu Eucharystycznego w Krakowie Łagiewnikach 15 czerwca. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Szczegóły wyjazdu i koszt zostanie podany wkrótce.