maj 29 2022

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dziś w naszej parafii 31 dzieci z klas III przeżywa swoją pierwszą komunię świętą. Niech Pan Jezus, którego przyjmują prowadzi je przez całe życie do zbawienia.
  2. W białym tygodniu zapraszamy dzieci komunijne i rodziców na majówkę, a w czerwcu na nabożeństwo czerwcowe i na Mszę świętą.
  3. Jutro rozpoczynamy modlitwę, która ma nas przygotować na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  4. We wtorek ostatnie nabożeństwo majowe z procesją, a od środy rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.
  5. Wizyty u chorych w czwartek od strony Małej Gromady i w piątek od Strony Trzebuni. Początek o godz. 9.00.
  6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i w piątek od godz. 17.00.
  7. W I sobotę miesiąca spotkanie Róż Różańcowych w kościele o godz. 17.00.
  8. W związku z uroczystościami 25 -lecia pobytu Ojca św. Jana Pawła II na Podhalu – na które zapraszał wszystkich diecezjan ks. abp. Marek Jędraszewski – organizujemy parafialny wyjazd do Zakopanego dnia 6 czerwca o godz. 14.00. O godz. 18.00 będzie Msza św. pod Wielką Krokwią z udziałem episkopatu Polski. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Cena w zależności od ilości osób nie powinna przekroczyć 30 zł. Szczegóły zostaną podane w przyszłą niedzielę.
  9. Będzie też wspólny wyjazd na poświęcenie krzyża do Krzeczowa we wtorek 7 czerwca, którego dokona arcybiskup Marek Jędraszewski. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Wyjazd będzie o 14.00. O godzinie 15.00 pod krzyżem będzie koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne prowadzone przez młodzież, a o 16.00 nabożeństwo słowa Bożego w czasie, którego nastąpi poświęcenie krzyża.
  10. Dnia 4 czerwca jest organizowany wyjazd na Jasną Górę z okazji X Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca pod hasłem: „Uczynić Różaniec modlitwą wszystkich.” Jest to wyjazd z parafii Trzebunia, Pcim i Stróża. Wyjazd ze Stróży o 5.45. Szczegóły na plakacie przed kościołem, a zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Koszt około 50 zł.