maj 12 2024

Wniebowstąpienie Pańskie

1 Zgodnie z ubiegłotygodniową zapowiedzią, w związku z trwającym w naszej diecezji Kongresem Eucharystycznym dziś i w kolejne niedziele maja będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do nabożeństwa majowego. Dziś szczególnie zapraszamy mieszkańców z za Raby od Małej Gromady do Zarąbek. O godz. 15.00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej medytacja. Za tydzień na adorację zapraszamy parafian mieszkających od strony Trzebunii do kościoła.

2 Przez cały maj nabożeństwa majowe o godz. 17.00 w niedziele i o 18.00 w tygodniu w kościele i zachęcamy do modlitwy przy kapliczkach naszej parafii.

3 W tym tygodniu:

– we wtorek – święto św. Macieja apostoła,

– w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika,    głównego patrona Polski.

4 Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z grupy siostry Reginy będzie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

5 Próby dla dzieci przed I komunią św. w poniedziałek i w środę o godz. 16.00.

6 Próba dla dzieci przed rocznicą komunii św. będzie w czwartek o godz. 16.00.

7 W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Od godz. 15.00 do nabożeństwa majowego będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

8 W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas IV będą przeżywać rocznicę I komunii świętej.

9 W zeszłym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Stanisław Proszek. Wieczne odpoczywanie ….

Ogłoszenie społeczne

W związku z koniecznością wymiany pozaklasowych źródeł ciepła przez mieszkańców, Urząd Gminy Pcim wraz z operatorem programu „Czyste powietrze” – firmą „Energia Plus” wyłonionym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, organizuje spotkania na temat możliwości sfinansowania wymiany kotłów oraz przeprowadzenia kompleksowej termomodernizacji budynków. Harmonogram spotkań: – wtorek 14 maja – Strażnica OSP Stróża, środa 15 maja – Strażnica OSP Pcim, czwartek 16 maja – Strażnica OSP Trzebunia. Wszystkie spotkania będą o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców, a zwłaszcza osoby starsze i samotne będące właścicielami nieruchomości. Więcej informacji można uzyskać w Urzędzie Gminy Pcim u ekodoradcy pokój 27 lub 18 oraz na tablicach ogłoszeń na terenie Gminy Pcim.