maj 26 2024

Niedziela Trójcy Najświętszej

1 Dziś Uroczystość Trójcy Najświętszej. W naszej archidiecezji kończy się okres komunii św. wielkanocnej. W naszej parafii dzieci z klas III przystępują po raz pierwszy do Komunii świętej.

2 Dziś kolejna niedziela w której trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się około godz. 12.30 i potrwa do wieczornego nabożeństwa majowego. O godz. 15.00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego i okolicznościowa adoracja. Na adorację w sposób szczególny zapraszamy mieszkańców parafii od Siudmowa do Miłogoszczy.

3 Nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 17.00 i w tygodniu o godz. 18.00 do piątku. Od soboty rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4 Dzieci komunijne zapraszamy na biały tydzień. Codziennie spotykamy się na Nabożeństwie majowym o godz. 18.00, a później na Mszy św. z wyjątkiem czwartku.

5 W tym tygodniu:

– w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

– w czwartek – Uroczystość Najświętszego Cała i Krwi Chrystusa. Mszy św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 rozpoczniemy procesję Bożego Ciała. W tym roku pójdziemy do kapliczki na roli Mętelowo.  Bardzo proszę strażaków o zabezpieczenie trasy procesji, parafian o budowę ołtarzy w tradycyjnych miejscach, zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci komunijne i rocznicowe w strojach, dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców dzwoniących dzwoneczkami, proszę zabrać feretrony i sztandary. Za udział w procesji Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6 W oktawie Bożego Ciała codziennie procesje Eucharystyczne wokół kościoła. Bardzo serdecznie na nie zapraszamy. Częściowo pokryją się one z Białym Tygodniem.

– w piątek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny,

– w sobotę – wspomnienie św. Justyna, męczennika.

7 W I sobotę miesiąca spotkanie Róż Różańcowych o godz. 17.00, konferencja, wspólny różaniec i nabożeństwo czerwcowe.

8 Przypominamy o zapisach na beatyfikację ks. Michała Rapacza, która będzie na zakończenie Kongresu Eucharystycznego w Łagiewnikach 15 czerwca br.

9 Dzisiejsza składka jest przeznaczona na organizację uroczystości beatyfikacyjnych ks. Michała Rapacza.

10 VII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych będzie w sobotę 1 czerwca w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Szczegóły na plakacie przed kościołem.