cze 02 2024

1 Dziś I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu  po każdej Mszy św.

2 Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne codziennie po Mszy św. wieczornej do czwartku.

3 Rozpoczął się miesiąc czerwiec, na nabożeństwach czerwcowych oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

4 W tym tygodniu przypada I piątek. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i w piątek od 17.00 do 18.00.

5 Wizyty u chorych w czwartek od strony Małej Gromady i w piątek od Trzebuni. Początek o godz. 10.00.

6 Kalendarz tygodnia:

– poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy

– w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z racji uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszy św. wieczornej będzie procesja wokół kościoła ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

– w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

7 W sobotę 8 czerwca odbędzie  się V Górlaska Majówka z okazji 104 rocznicy urodzin papieża Św. Jana Pawła II. O godz. 19.30 w amfiteatrze w Rabce -Zdroju wystąpi Mała Armia Janosika największa góralska kapela licząca 265 artystów: dzieci i młodzieży. Bilety można kupić przy wejściu do amfiteatru lub  na stronie www.malaarmiajanosika.pl

8 W ubiegłym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła śp. Helena Brytańczyk. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie prowadzi nabór kandydatów na rodziny zastępcze. Okazuje się, że coraz więcej dzieci w naszym powiecie nie ma właściwej opieki w rodzinnych domach i w sytuacjach kryzysowych są kierowane do rodzin zastępczych. Niestety rodzin zastępczych jest zbyt mało. Rodzina zastępcza nie jest adopcją, jest formą czasowej opieki nad dzieckiem. Rodziny, które byłyby gotowe podjąć się takiego zadania mogą uzyskać szczegółowe informacje na temat rodzicielstwa zastępczego  na stronie internetowej www.pcpr.myslenicki.pl oraz bezpośrednio w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach , ul. Kazimierza Wielkiego 5, piętro II.