cze 09 2024

1 Minął czas Bożego Ciała i oktawy. Bardzo serdecznie chciałem podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienie procesji Bożego Ciała i procesji w oktawie tego święta: tym, którzy przygotowali ołtarze, tym, którzy nosili feretrony i sztandary, strażakom strzegącym naszego bezpieczeństwa, dzieciom komunijnym, tym, które sypały kwiaty i chłopcom, którzy dzwonili dzwoneczkami, służbie liturgicznej, panu organiście, siostrze zakrystiance, pani Ani, która codziennie sprzątała wokół kościoła po procesjach i wszystkim, którzy przybyli na główną procesję i procesje w oktawie. Bóg zapłać.

2 Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w niedzielę na godz. 17.00 i w dni powszednie na godz. 18.00.

3 W tym tygodniu:

– we wtorek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła,

– w czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła,

– w piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

4 W środę po Mszy św. będzie spotkanie dla bierzmowanych z grupy księdza proboszcza. (Z powodu wycieczki szkolnej spotkanie jest odwołane i zostanie przeniesione na inny termin)

5 W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca. O godz. 17.20 będą wypominki roczne i po nich Msza św. w intencji wypominanych.

6 W sobotę 15 czerwca w Łagiewnikach będzie beatyfikacja sługi bożego ks. Michała Rapacza. Ks. Michał jest w pewnym sensie naszym rodakiem urodził się w Tenczynie, który w tamtych czasach należał do parafii Lubień. Trwają zapisy na tą uroczystość, na wyjazd parafialny, tylko do wtorku. Można też jechać indywidualnie na uroczystości beatyfikacyjne. Oprócz tego w naszym dekanacie w rodzinnej miejscowości i parafii będą uroczystości dziękczynne za beatyfikację. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

7 W przyszłą niedzielę odbędzie się X Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie. Rozpoczęcie o godz. 11.30 na Placu Matejki, a trasa poprowadzi ulicami Starego Miasta i Kazimierz na Plac Wolnica. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

8 W ubiegłym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Jan Horwat. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…