13 2019

1. Dzień w całej Polsce obchodzimy XIX Dzień Papieski. Wspominamy papieża Jana Pawła II. Może warto posłuchać lub poczytać jakąś jego homilię lub przemówienie, aby nie było to tylko sentymentalne wspomnienie dawnych czasów, ale pogłębienie i umocnienie swojej wiary, którą głosił ten Wielki Papież. Po Mszy św. o godz. 11.00 młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 zaprezentuje apel papieski. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który wspiera ubogą i zdolną młodzież.
• We wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła
• W środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
• W czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
• W piątek – święto św. Łukasza ewangelisty.
3. W najbliższy czwartek o godz. 17.00 będzie Bierzmowanie młodzieży z naszej parafii. Próby liturgiczne dla młodzieży będą w poniedziałek, wtorek i w środę o godz. 19.30. Spowiedź we wtorek od 8.00 do 9.00 i po południu od 15.30 do 17.00. Do spowiedzi zapraszamy młodzież, świadków bierzmowania i najbliższą rodzinę. Oczywiście do spowiedzi można przystąpić również w innym czasie i miejscu. W naszej parafii spowiadamy codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą. Godne przyjęcie tego sakramentu wymaga stanu łaski uświęcającej.
4. W związku z bierzmowaniem różaniec w czwartek będzie wyjątkowo o godz. 16.00.
5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po porannej Mszy św. i potrwa do nabożeństwa różańcowego.
6. Spotkanie rady duszpasterskiej dziś o godz. 18.00. Zapraszam.
7. Jak może ktoś zauważył, a przede wszystkim usłyszał od piątku działa nowe nagłośnienie w kościele. Mam nadzieję, że słyszalność się poprawiła i pomoże nam ono lepiej i owocniej uczestniczyć w liturgii. Jeśli są jakieś uwagi dotyczące działania nowego systemu to można je zgłaszać. W tym tygodniu technicy przyjadą, aby odpowiednio skorygować parametry nagłośnienia jeśli będzie to potrzebne.
8. Zbliża się czas modlitwy za zmarłych i wypominków. Wypominki jednorazowe i roczne można składać w kancelarii i w zakrystii po Mszach świętych. Wypominki jednorazowe będą czytane między 1 a 8 listopada wraz z modlitwa różańcową, a wypominki roczne wraz z różańcem w II piątek każdego miesiąca.
9. Rodzice Patryka Miluty składają serdeczne podziękowanie parafianom za złożone pieniądze w czasie zbiórki przed naszym kościołem na leczenie Patryka. Zebrali 6670 zł, 16 euro i 10 centów. Bóg zapłać za ofiarność.