16 2020

Ogłoszenie o restrykcjach w czerwonej strefie

obowiązujących w kościołach

W związku z kolejnymi obostrzeniami, które od 17.10.2020 obowiązują w czerwonych strefach informujemy, że w naszym kościele na nabożeństwach i Mszach św. jednorazowo może przebywać 44 osób. Obowiązuje też nakaz zakrywania usta i nosa. Bardzo proszę o podporządkowanie się tym nowym przepisom.

Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski wydał dekret, w którym udziela dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. Treść dekretu na stronie internetowej naszej parafii i na stronie internetowej diecezji.

W związku z tak drastycznymi ograniczeniami  dotyczącymi ilości osób w kościele od najbliższej niedzieli wznawiamy transmisje Mszy św. przez stronę internetową naszej parafii. Będziemy transmitować Mszę św. o godz. 9.00.

Biskupi apelują o podporządkowanie się przepisom sanitarnym podkreślając, że celem tych restrykcji jest troska o zdrowie nasze i naszych rodaków. Pełny tekst odezwy na stronie KEP.