maj 23 2021

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

23.05.2021

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a dzieci z kl. IV przeżywają rocznicę swojej I komunii św.
  2. W ostatni wtorek miesiąca nabożeństwo do św. Józefa z okazji Roku św. Józefa, który ustanowił papież Franciszek. Połączymy je z nabożeństwem majowym.
  3. Próby przed I komunią świętą będą we wtorek dla dzieci, które przyjmą o godz. 9.30 i w środę dla tych, które będą ją miały o godz. 11.30. Próby są o godz. 16.00.
  4. Spowiedź dla dzieci i rodziców przed pierwszą komunią św. będzie w sobotę o godz. 9.00 dla grupy z SP 1 i o 10.30 dla grupy SP 3. Spowiedź zostanie poprzedzona wyznaniem wiary, proszę więc przynieść gromnice z chrztu świętego.
  5. Msze św. I komunijne będą wyjątkowo o godzinie 9.30 i 11.30. Obie będą transmitowane na naszym kanale you tube – owym.
  6. W związku z koniecznością podzielenia dzieci na mniejsze grupy, prosimy, aby na te dwie Msze św. przyszły osoby z najbliższej rodziny: rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i chrzestni. Osoby nie związane z dziećmi komunijnymi prosimy o pozostanie na zewnątrz kościoła lub przyjście na inne  Msze św.
  7. Do końca maja będziemy odprawiać dodatkową Mszę św. o godz. 14.00. W miesiącach letnich, od czerwca zrezygnujemy z tej dodatkowej Mszy św. w związku z tym, że można już bez ograniczeń uczestniczyć w liturgii stojąc na zewnątrz kościoła.
  8. Kalendarz liturgiczny:
  9. W poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  10. W środę – wspomnienie św. Filipa Nareusza
  11. W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana
  12. W sobotę – wspomnienie św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy
  13. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się w naszej archidiecezji okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.
  14. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała i tradycyjna procesja Eucharystyczna. W tym roku planujemy jeszcze inną trasę procesji. Pójdziemy za Rabę w stronę dawnego przedszkola i z powrotem. Będą więc trzy trasy procesyjne i będziemy na przemian chodzić co roku każdą z nich.
  15. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci rocznicowych i komunijnych za prace porządkowe w kościele i wokół niego. Bóg zapłać.